Blog

Jan Haladej zanechal nesmazatelnou stopu, ale na postup to nestačilo

Kvalifikační seriál F1 Esports Challengers vyvrcholil 6. závodem na brazilském okruhu Interlagos. Člen týmu Tomáš Enge SIM Racing Jan Haladej v Sao Paulu na body nedosáhl a postup do závodu Pro Exhibition mu těsně unikl.

Že to tentokrát nebude jeho večer, ukázala už kvalifikace. Náš jezdec předem hlásil, že si s touto tratí úplně nerozumí a nečeká žádný skvělý výsledek. Do závěrečné části Q3 nepostoupil a do závodu startoval ze 14. pozice. Kvalifikaci vyhrál Ismael Fahssi s Mercedesem, spolu s ním se do 1. řady postavil už jistý celkový vítěz Alfie Butcher s Alfou Romeo. Vedení se po startu ujal Fahssi před Butcherem a pořadí na špici se dlouho neměnilo. Po zastávce v boxech se do vedení dostal Butcher, zatímco Fahssi se zapojil do tvrdého souboje s Turkem Akincim, na což doplatil hodinami, a ze závodu odstoupil. Akinci byl při chuti a vyšlápl si i na vedoucího Butchera, jenže ten si 5 kol před cílem vzal vedení zpět a vyhrál.

Závěrečný závod na okruhu Interlagos se Janu Haladejovi nevydařil, ale v esportové komunitě na všechny hluboce zapůsobil. Zdá se, že ve virtuální formuli 1 zdaleka neřekl poslední slovo.

Jan Haladej tentokrát bojoval relativně daleko za bodovanou desítkou. Po startu se propadl až na 17. místo, v průběhu 36 kol postoupil na konečnou 13. pozici. V celkovém pořadí ho přeskočili Hofland a Akinci, na postupové 6. místo mu chyběly 2 body. Přesto jde o skvělý výsledek, který před startem sezony málokdo čekal. Jan Haladej nastupoval proti mnohem zkušenějším soupeřům a postupně si získával jejich respekt. Na své výkony může být právem hrdý. Kdyby mi někdo na začátku nabídl 8. místo, bral bych ho všemi deseti. Jenže skončit takhle těsně od postupu, to prostě nemůže nezamrzet. Nedá se nic dělat, o kousek to nevyšlo. Takový je sport. Úspěšnějším soupeřům gratuluji k postupu a týmu Tomáš Enge SIM Racing děkuji za skvělou podporu. Vážím si toho, moc jsem si to užil a hodně jsem se naučil. Doufám, že získané zkušenosti budu moci využít někdy příště, uzavřel své účinkování v šestidílné sérii F1 Esports Challengers jediný český jezdec nejen na platformě PC.

Výsledek: 1. Alfie Butcher (GB/Alfa Romeo), 2. Can Akinci (TR/Haas), 3. Ulas Ozylidirim (TR/AlphaTauri), 4. Ruben Pedreňo (E/Red Bull), 5. Duncan Hofland (NL/Williams), 6. István Puki (H/Aston Martin),… 13. Jan Haladej (CZ/Ferrari),

Konečně pořadí po 6 závodech: 1. Alfie Butcher (GB/Alfa Romeo) 127, 2. Ulas Ozylidirim (TR/AlphaTauri) 87, 3. Ismael Fahssi (E/Mercedes) 55, 4. István Puki (H/Aston Martin) 51, 5. Ruben Pedreňo (E/Red Bull) 47, 6. Duncan Hofland (NL/Williams) 36,… 8. Jan Haladej (CZ/Ferrari) 34.

Výkony českého simracera nezůstaly bez povšimnutí. Původně bezejmenný mladík z Česka se rychle etabloval v esportové komunitě a svým progresem zaujal týmové manažery. Aktuálně má na stole zajímavé nabídky od čtyř F1 esportových týmů, které Tomáš Enge SIM Racing vyhodnocuje. Honza udělal obrovský dojem ve vyrovnané konkurenci velmi zkušených jezdců. Nyní se snažíme vyjednat podmínky jeho působení v některém z esportových F1 týmů. Vnímáme to i jako velký úspěch našeho mladého projektu, který vznikl teprve před několika měsíci. Tento projekt se i díky působení Honzy Haladeje v F1 Esports Challengers začíná rychle rozšiřovat o další jezdce, inženýry i manažery. Na to jsme velmi hrdí, prozradil Tomáš Enge. O dalších krocích Jana Haladeje a celé esportové F1 sekce týmu Tomáš Enge SIM Racing budeme informovat, jakmile budou známy další podrobnosti.

ZPĚT