Blog

Jan Haladej zazářil, v Melbourne stál na stupních vítězů

Jezdec týmu Tomáš Enge SIM Racing Jan Haladej zazářil ve 2. dílu F1 Esports Series Challengers na okruhu Albert Park v Melbourne. Soustředěným výkonem bez chyb si dojel pro 3. místo.

Jan Haladej opět nastupoval s vozem Ferrari, s nímž dokončil před týdnem závod v Bahrajnu na 12. místě. Tentokrát to vypadalo mnohem lépe od samého začátku. Velmi dobře si počínal už v kvalifikaci a bez problémů se dostal až do její závěrečné třetí části, v níž si to desítka nejlepších rozdala o postavení na předních pozicích startovního roštu. Český jezdec zajel 4. nejrychlejší čas a do závodu odstartoval z druhé řady, na třetího Akinciho mu scházelo 5 tisícin sekundy.

Jan Haladej si počínal jako zkušený mazák a od startu do cíle kontroloval medailovou pozici.

Kvalifikaci ovládl Alfie Butcher s Alfou Romeo před Ismaelem Fahssim s Mercedesem. Vedoucí dvojice si po startu udržela své pozice, ale skvělý manévr předvedl Jan Haladej a posunul své Ferrari před Haas Turka Cana Akinciho. Pořadí se rychle stabilizovalo a náš jezdec kroužil bezpečně na 3. příčce. Vzruch do průběhu závodu vnesl až Turek Ulas Ozylidirim, který se pokusil o undercut. A úspěšně. Po dokončení všech zastávek v boxech se objevil na 2. místě za vedoucím Butcherem, ale před Fahssim i naším Haladejem. Jak se blížil konec závodu na 29 kol, Turek měl stále větší problémy držet tempo soupeřů za ním kvůli opotřebenějším pneumatikám. Nejprve ho překonal Fahssi a po pár kolech na druhý pokus i Haladej, který si vzal zpět zasloužené 3. místo. V úplném závěru se ještě za pomoci DRS přitáhl k Fahssimu, ale na útok již nedošlo. Cílem projel třetí o necelé 3,5 sekundy za vítězným Butcherem, od druhého Fahssiho jej dělily méně než 3 desetiny.

„Moc to pro mě znamená. Upřímně jsem nečekal, že po tom, co jsem předvedl v Bahrajnu, tady budu na stupních vítězů. Nicméně cítil jsem se dobře už v první části kvalifikace a postupně moje sebedůvěra narůstala. S třetím místem jsem maximálně spokojen, ani nemám slov,“ zhodnotil svůj výkon Jan Haladej. Za týden jej čeká další závod v Imole, ale ještě před ním maturita. Tak hodně štěstí na obou frontách!

Výsledek: 1. Alfie Butcher (GB/Alfa Romeo), 2. Ismael Fahssi (E/Mercedes), 3. Jan Haladej (CZ/Ferrari), 4. Joost Nordijk (NL/AlphaTauri), 5. Ulas Ozylidirim (TR/AlphaTauri), 6. Jack West (GB/Mercedes), Průběžné pořadí po 2 závodech: 1. Alfie Butcher (GB/Alfa Romeo) 40, 2. Ruben Pedreňo (E/Red Bull) 25, 3. Dylan Warren (GB/Ferrari) 25, 4. Ulas Ozylidirim (TR/AlphaTauri) 21, 5. Ismael Fahssi (E/Mercedes) 20, 6. Jan Haladej (CZ/Ferrari) 15.

ZPĚT