Blog

Jan Hujíček vítězem Bohemia eSport Virtual Rally

Rallyový jezdec našeho týmu Jan Hujíček opět potvrdil svou extratřídu. Tentokrát ovládl Bohemia E-Sport Virtual Rally, která se jela jen pár dnů před reálnou Bohemia Rally Mladá Boleslav.

Jan Hujíček patří k nejužší špičce na české scéně virtuálních rally. I do Bohemia E-Sport Virtual Rally nastupoval jako jeden z favoritů a této roli dostál měrou vrchovatou. S vozem Volkswagen Polo WRC v typicky zlatých barvách Tomáš Enge SIM Racing si počínal mistrovsky a zvítězil v absolutní klasifikaci i ve třídě RC1. Soutěže konané na platformě Richard Burns Rally se zúčastnilo více než 100 hráčů, kteří od 1. do 5. července zdolávali 6 rychlostních zkoušek v délce 70,2 km. Ty byly rozděleny do 2 sekcí oddělených hodinovým servisem. Hráči museli absolvovat měřené úseky Zvířetice (4,9 km), Šumburk 2007 (12,4 km) a Krásná (17,8 km), přičemž posledně jmenovaný se v prvním průjezdu jel za tmy.

 

Na zrádných rychlých tratích se ani špičkoví jezdci nevyvarovali chyb. Jsem rád, že jsem dojel. Je to mazec. Na prvním Šumburku jsem se přetočil a pak jsem měl ještě pár menších krizovek. Nicméně jsem v cíli a užil jsem si to. Díky pořadatelům za hezkou soutěž a týmu Tomáš Enge SIM Racing za podporu, svěřil se se svými dojmy bezprostředně po dojetí do cíle Jan Hujíček.

Virtuální Bohemka ročníku 2023 za sebou zatáhla oponu, ale ta reálná je teprve na začátku. Jubilejní 50. ročník tradiční soutěže s centrem ve městě automobilů odstartuje v pátek 7. července a slibuje zajímavé souboje o absolutní vítězství i pořadí ve třídách. Mezi šedesátkou přihlášených soudobých vozidel nechybí ani náš šéf Tomáš Enge, který podobně jako na předchozím podniku v Hustopečích odstartuje s Toyotou GR Yaris v týmu HS Automobil. Navigovat ho bude tradičně jeho sestra Lucie Engová. Červenobílá Toyota bude označena startovním číslem 16 a opět je zařazena do třídy RN9, v níž bude útočit na medailové pozice. Tak nás přijďte podpořit k rychlostním zkouškám 50. Bohemia Rally Mladá Boleslav, ale i do servisního zázemí na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště. Tam bude k dispozici profesionální rallysimulátor, který si všichni fanoušci mohou vyzkoušet. Na místě bude přítomen i čerstvý vítěz virtuální Bohemky Jan Hujíček. Na viděnou o víkendu v zázemí týmu HS Automobil!

ZPĚT