Blog

Jan Hujíček vstoupil vítězně do Samohýl Škoda Team Dirt Trophy

Rallyový jezdec týmu Tomáš Enge SIM Racing Jan Hujíček vstoupil skvěle do letošní sezony, když vyhrál úvodní soutěž esportového turnaje Samohýl Škoda Team Dirt Trophy.

Turnaj se skládá ze 4 samostatných soutěží, které se jedou od dubna do července. Na absolvování každé z nich mají zaregistrovaní účastníci k dispozici 6 dnů. Je na rozhodnutí jezdce, kdy jednotlivé rychlostní zkoušky dané soutěže absolvuje. Úvodním podnikem byla eRally Monte Carlo v termínu 4.-9. dubna, která se nejlépe vydařila Janu Hujíčkovi. Mladý jezdec týmu Tomáš Enge SIM Racing se na zrádných rychlostních zkouškách vyvaroval chyb a zkušeně kontroloval vítězství. Do cíle dorazil s náskokem více než půl minuty. Připsal si tak plný počet 25 bodů a usadil se v čele průběžného pořadí turnaje. Už zanedlouho (od 25. do 30.4.) ho čeká další bitva se silnými soupeři – na programu bude těžká šotolinová rally v Řecku. Následují asfaltové soutěže v Německu (23.-28.5.) a Španělsku (11.-16.7.).

Samohýl Škoda Team Dirt Trophy se jede ve vozech Škoda Fabia R5 s využitím herního prostředí Dirt Rally 2.0. Hráči mohou poměřit své síly na všech platformách, na kterých je tato hra dostupná – tedy Microsoft Xbox One, Sony PlayStation 4 i PC. Trojice nejlepších ze základní části postoupí do finále plánovaného na konec srpna ve formě live eventu. Vítěz finálového klání získá svezení v reálném soutěžním speciálu Škoda Fabia R5 vedle Adama Březíka ze Samohýl Škoda Teamu, který se tohoto esportového turnaje také účastní.

 

ZPĚT