Blog

Lukáš Přáda tvrdil muziku dvěma druhými místy

Letošní ročník šampionátu virtuálních závodů Mercedes-Benz Virtual GP pokračoval po letní přestávce 7. podnikem na okruhu Red Bull Ring v rakouském Spielbergu. Na jezdce i diváky čekala spousta změn, které se projevily dramatickým průběhem sprintu i hlavního závodu.

Do sprintu na čtvrt hodiny startovala naše dvojice ze 2. řady, když Lukáš Přáda skončil v kvalifikaci třetí a Adam Pilo čtvrtý. Přádovi se startovní manévr vydařil a prosadil se mezi oba jezdce stáje Entropiq na 2. místo, které udržel až do cíle. To znamenalo, že na startu hlavního závodu stál v první řadě vedle suveréna sezony Martina Kadlečíka. Druhé místo pak bezpečně držel celých 35 minut, ale k přímému ohrožení Kadlečíka se ani jednou nedostal. V cíli na něj ztratil 3,5 sekundy. Adam Pilo se držel na 5. místě a k medailovým příčkách se tentokrát nepřiblížil. Přesto týmu Tomáš Enge SIM Racing svým dílem pomohl k upevnění 2. místa, stejnou pozici v klasifikaci jezdců drží pevně ve svých rukou Lukáš Přáda. Přesto po závodě nadšením nezářil ani jeden z nich.

První zápolení s Dallarami F3 přineslo spoustu akce na trati v rakouském Spielbergu.

Lukáš Přáda: „Spokojený určitě nejsem, druhé místo mi v šampionátu nepomůže. Určitě jsem zklamaný z toho, že rychlost byla o něco horší než u Martina Kadlečíka. Spokojen můžu být se svým výkonem, protože jsem vytěžil maximum možného a neudělal jsem žádnou chybu. Nemyslím si, že jsem mohl zajet lepší výsledek. Musíme zapracovat na rychlosti, tam prostě máme rezervy.“

Adam Pilo: „Bohužel jsem si to pokazil vlastními chybami. Největší problémy mi dalala první zatáčka, kde jsem ztrácel spoustu času a následně jsem tam několikrát chyboval. S rychlostí jsem byl celkem spokojený, přestože tahle auta mi úplně nesedí. Snažil jsem se s tím bojovat, jak nejlépe jsem uměl, ale přiznám se, že auta GT mi vyhovují více.“

Příště je na programu maďarský Hungaroring, kde se pojede 29. srpna opět od 19 hodin.

Průběžné pořadí po 7 podnicích: jezdci – 1. Martin Kadlečík (Entropiq) 236, 2. Lukáš Přáda (Tomáš Enge SIM Racing) 183, 3. Martin Sirotek (Entropiq) 145, 4. Adam Pilo (Tomáš Enge SIM Racing) 124, 5. Martin Nejedlík (Lenovo Legion) 106, 6. Tomáš Hora (Big Shock!) 88, týmy – 1. Entropiq 381, 2. Tomáš Enge SIM Racing 307, 3. Lenovo Legion 173, 4. Big Shock! 152, 5. JD simracing 100, 6. Alchemistr 65.

ZPĚT