Blog

Lukáš Přáda zdramatizoval závěr závodu, vítězství mu však těsně uniklo

Mercedes-Benz Virtual GP 2023 začala dlouho očekávaným závodem v australském Bathurstu, který se nesl ve znamení soubojů favorizovaných stájí Tomáš Enge SIM Racing a Entropiq.

Náročný více než šestikilometrový okruh Mount Panorama byl do kalendáře nejprestižnějšího česko-slovenského virtuálního seriálu zařazen poprvé, ale na výkonech jezdců to nebylo znát. Většina z nich měla vrchovatě natrénováno. Piloti dvou předních týmů se prosadili již v kvalifikaci, když obsadili první 2 řady na roštu. Lukáš Přáda závěrečným pokusem poskočil na 2. místo, na nejlepší čas Martina Kadlečíka mu ještě něco chybělo. Druhý jezdec sestavy Tomáš Enge SIM Racing Adam Pilo startoval ze 4. místa vedle dalšího jezdce Entropiqu Martina Sirotka.

 

Letmý start do 55minutového závodu takticky lépe zvládla dvojice Entropiqu, a tak se Lukáš Přáda musel hodně snažit, aby udržel 2. příčku. Vítěz kvalifikace Martin Kadlečík si mohl na čele vybudovat náskok, který osciloval kolem 2 sekund. Lukáš Přáda se držel před Martinem Sirotkem, ale odpoutat se nedokázal. Adam Pilo jezdil osamoceně na 4. pozici, zbytek pole za ním už měl větší ztrátu. Povinnou zastávku v boxech všichni favorité oddalovali do pozdních fází závodu a absolvovali ji prakticky současně. Nejvíce z ní vytěžil Lukáš Přáda, jemuž se pitstop náramně povedl. Ztrátu na Kadlečíka snížil zhruba na sekundu a drtivým finišem se bleskově přibližoval. V závěru závodu byl králem australského okruhu, získal bonusový bod za nejrychlejší kolo, ale ke skutečnému útoku se už nedostal. Cílovou čáru proťal o 187 tisícin sekundy později než vítězný Kadlečík. Adam Pilo dokončil svůj premiérový podnik Virtual GP na 4. místě.

Lukáš Přáda: „Nejsem úplně spokojený, protože jsem v nájezdu do posledního kola udělal jezdeckou chybu. Probrzdil jsem a v místě, kde jsem chtěl zaútočit, jsem byl příliš daleko. Pak už se nedalo nic vymyslet. Měli jsme dobře natrénováno, ale soupeři jsou velmi silní. Jak je vidět, stále máme prostor pro zlepšení.“

Adam Pilo: „Cítil jsem se na bednu, ale zpočátku mě svazovala nervozita. Byl jsem příliš opatrný, snažil jsem se vyhnout jakémukoliv kontaktu s bariérou. Než jsem se dostal do tempa, bylo vlastně rozhodnuto. Odstupy přede mnou i za mnou byly tak velké, že jsem si mohl jen udržovat 4. místo. Příště do toho půjdu hned od začátku.“

 

Průběžné pořadí: jezdci – 1. Martin Kadlečík (Entropiq) 35, 2. Lukáš Přáda (Tomáš Enge SIM Racing) 26, 3. Martin Sirotek (Entropiq) 20, 4. Adam Pilo (Tomáš Enge SIM Racing) 18, 5. Petr Hermoch (Big Shock!) 16, 6. Zdeněk Kaška (JD simracing) 14, Týmy – 1. Entropiq 55, 2. Tomáš Enge SIM Racing 44, 3. Big Shock! 28, 4. JD simracing 22, 5. Lenovo Legion 15, 6. Janík Motorsport/JJRT 6.

ZPĚT