Blog

Oba jezdci připraveni: sezona Virtual GP 2023 začíná v australském Bathurstu

Lukáš Přáda i Adam Pilo z týmu Tomáš Enge SIM Racing hlásí plnou připravenost. Prestižní česko-slovenský seriál Mercedes-Benz Virtual GP startuje v úterý 14.3. v 19 hodin na okruhu Mount Panorama v australském Bathurstu.

Mount Panorama Circuit je mezi jezdci velmi oblíbený, jakkoliv se vyznačuje vysokou mírou obtížnosti. Únikové zóny jsou velmi úsporné a někde dokonce žádné, každá sebemenší jezdecká chyba je krutě potrestána. Jde o klasický old-schoolový okruh, který má délku 6213 m a obsahuje 23 zatáček. V minulosti se na něm jezdily automobilové i motocyklové Velké ceny Austrálie, v posledních letech patří k highlightům dvanáctihodinovka Intercontinental GT Challenge a 1000kilometrový závod Supercars Championship. Dosud platný traťový rekord drží od roku 2018 německý jezdec Christopher Mies s vozem Audi R8 LMS GT3. Fyzickou zkušenost s okruhem má i šéf týmu Tomáš Enge. V únoru 2017 tam jel poprvé s vozem KTM X-Bow GT4, o rok později zamířil na pověstnou trať znovu – tentokrát s Lamborghini Gallardo GT3. Přestože jeho posádka vždy patřila k nejrychlejším, cíl kvůli technickým závadám ani jednou neviděla.

 

 

Na startovní čáru úvodního podnik Mercedes-Benz Virtual GP 2023 se postaví 20 závodníků v 10 týmech. Všichni budou mít k dispozici vůz Mercedes-AMG GT3 Evo ve specifikaci roku 2020. Závod bude zahájen letmým startem po zaváděcím kole a jeho délka činí 55 minut. Pro letošní rok došlo k detailní změně bodování. Vítěz si připíše 35 bodů do celkové klasifikace, druhý v pořadí 25, třetí 20 a tak dále, až patnáctý získá 1 bod. Bonusový bod za nejrychlejší kolo v závodě bude uděleno pouze v případě, že se jeho držitel umístí v bodované patnáctce. Dlouho očekávané zahájení sezony budou moci sledovat i fanoušci simracingu – a to jak online na všech tradičních platformách, tak opět i prostřednictvím televizních obrazovek O2 TV Sport.

ZPĚT