Blog

Tomáš Enge SIM Racing angažoval Jana Haladeje a vstupuje do F1 Esports Series

  • Mladý talent simracingu nováčkem v týmu Tomáše Engeho, nyní ho čeká šestidílný seriál F1 Esports Series Challengers
  • 6 okruhů, které rozhodnou: Bahrajn, Austrálie, Itálie, Velká Británie, Belgie a Brazílie určí 18 účastníků F1 Esports Pro Exhibition

Jan Haladej vstupuje v barvách týmu Tomáš Enge SIM Racing do prostředí esportového turnaje F1. 18letý simracer ze Šilheřovic u Opavy odstartuje 20. dubna ve 20 hodin do úvodního závodu F1 Esports Series Challengers. Z tohoto seriálu, kam se kvalifikovalo 60 nejúspěšnějších závodníků z několika stovek tisíc uchazečů po celém světě, postoupí 18 nejlepších do F1 Esports Pro Exhibition, odkud může vést cesta do některého z 10 oficiálních esportových týmů F1. „Jak jsme již avizovali, jedním z našich střednědobých cílů je dostat českého jezdce do virtuálního seriálu F1. Jde o první konkrétní krok při naplňování této ambice. Věřím, že se Honzovi Haladejovi bude dařit a o svou šanci se popere. Konkurence je však obrovská a už jen účast v challengers pro něj hodně znamená,“ připomněl jednu z priorit týmu Tomáš Enge SIM Racing jeho majitel Tomáš Enge, který v roce 2001 jako první a dosud i poslední Čech absolvoval 3 velké ceny reálné F1.

Jan Haladej vstupuje v barvách týmu Tomáš Enge SIM Racing do prvního velkého esportového turnaje své kariéry.

F1 Esports Series představuje jednu z nejprestižnějších forem simracingového závodění. Všech 10 aktuálních týmů F1 se do ní zapojuje s těmi nejlepšími virtuálními závodníky, které mimo jiné generují kvalifikační šampionáty. Ty jsou proto pečlivě sledovány skauty jednotlivých stájí. Vrcholem každé sezony je F1 Esports Pro Championship, v němž se oficiální esportové týmy F1 utkávají o tituly jezdecké i konstruktérské podobně jako v reálném světě Grand Prix. Letos se uskuteční od září do prosince. Mezitím adepti ze všech koutů zeměkoule včetně Jana Haladeje odjedou 6 závodů challengers, aby se pokusili kvalifikovat do červnové Pro Exhibition na okruhu v Silverstonu. Závodí se na platformách Playstation, Xbox a PC, přičemž z každé postoupí do Pro Exhibition šestice nejlepších. Mezi touto osmnáctkou si esportové týmy F1 mohou vybírat své jezdce pro letošní šampionát.

F1 Esports Series Challengers startuje již tento týden. Náš jezdec soutěží na platformě PC a v akci bude poprvé ve čtvrtek 20. dubna od 20 hodin našeho času.

Jan Haladej: „Je to pro mě první velký turnaj v esportu, proto si velmi vážím příležitosti, kterou jsem jako nováček dostal od týmu Tomáš Enge SIM Racing. Za úspěch považuju už to, že se mohu zúčastnit závodů challengers, a dobrý výsledek bych bral jako bonus. Samozřejmě se chci probojovat mezi 6 postupujících, ale bude to hodně těžké, protože soupeři jsou většinou mnohem zkušenější než já. V každém případě se pokusím odevzdat své maximum a uvidíme, na co to v našlapané konkurenci bude stačit.“

Kalendář F1 Esports Series Challengers 2023

20.4.    Bahrain International Circuit                  Sachir (Bahrajn)

27.4.    Albert Park Circuit                                     Melbourne (Austrálie)

4.5.      Autodromo Enzo e Dino Ferrari              Imola (Itálie)

11.5.    Silverstone Circuit                                      Silverstone (Velká Británie)

18.5.    Circuit de Spa-Francorchamps               Stavelot (Belgie)

25.5.    Interlagos                                                    Sao Paulo (Brazílie)

ZPĚT