Blog

Tomáš Enge SIM Racing dále rozšiřuje svůj záběr, nyní se chystá na esportovou olympiádu

  • Tento týden startuje kvalifikace na esportové olympijské hry, Olympic Esports Series na platformě Gran Turismo 7 vyvrcholí finálovým týdnem 22.-25. června v Singapuru, kam postoupí 12 nejlepších hráčů z celého světa
  • Za tým Tomáš Enge SIM Racing do kvalifikace nastoupí známý simracer Jaroslav Drha alias Derek, spolu s ním se bude připravovat mladý nadějný jezdec Aleš Till

Tomáš Enge SIM Racing angažoval Jaroslava Drhu, jenž má na svém kontě řadu úspěchů ve virtuálních závodech. Už v roce 2012 vyhrál česko-slovenskou GT Academy, v roce 2018 se stal vítězem evropské kvalifikace FIA Manufacture a reprezentoval Evropu v jejím světovém finále. 31letý simracer z Prahy začínal s Gran Turismo 3 a od té doby nevynechal žádný další díl. Ve své kariéře vyzkoušel většinu ostatních her a i v nich se mu dařilo. Nyní se Jaroslav Drha, jenž je v simrancingové komunitě známější pod přezdívkou Derek, chystá na kvalifikaci pro esportové olympijské hry, které oficiálně podporuje mezinárodní olympijský výbor. „Jsem rád, že na virtuální olympiádě mohu reprezentovat nejen Českou republiku, ale i tým Tomáše Engeho. Líbí se mi jeho profesionalita a zápal, s jakým do esportu před nedávnem vstoupil. Věřím, že díky svým zkušenostem se závody Gran Turismo nejsem bez šance na postup, jakkoliv konkurence bude mimořádně silná,“ říká nová akvizice týmu Tomáš Enge SIM Racing.

Motoristická část Olympic Esports Series se odehraje na platformě Gran Turismo 7 pod patronací FIA. Kvalifikační část začíná 27. dubna a potrvá do 7. května. V tomto časovém úseku budou adepti zdolávat virtuální okruh Deep Forest Raceway s vozy Toyota GR010 s cílem zajet co nejlepší čas na kolo. Každý má neomezené množství pokusů, rozhodovat bude jeho nejrychlejší kolo. Účast ve finále si zajistí držitelé 10 nejrychlejších kol s tím, že z každé země může postoupit pouze 1 jezdec. Pokud se mezi touto desítkou vyskytne více příslušníků stejné národnosti, otevře se šance pro další v pořadí.

Novou akvizicí týmu Tomáš Enge SIM Racing se stává Jaroslav Drha, který se své zkušenosti pokusí přetavit v postup do finále esportové olympiády.

Gran Turismo 7 je celosvětově oblíbená závodní hra od studia Polyphony Digital, kterou v roce 2022 vydala společnost Sony Interactive Entertaiment exkluzivně pro platformy PlayStation 4 a PlayStation 5. Právě tato hra byla vybrána pro letošní esportové olympijské hry v oblasti motorismu, který se stal jejich součástí v roce 2021. Tehdy zvítězil italský hráč Valerio Gallo. O letošním vítězi se rozhodne během finálového turnaje, který se uskuteční od 22. do 25. června v singapurském Suntec Centre. Hráči tam budou soupeřit před zraky fanoušků, finálový závod pak bude globálně streamován na webu mezinárodního olympijského výboru a mnoha sociálních kanálech.

Zkušený Derek není jediným novým členem ambiciózního projektu Tomáš Enge SIM Racing. Spolu s ním se bude připravovat teprve 17letý talentovaný jezdec Aleš Till. Rodák z Fulneku vzhledem ke svému mládí nemůže do letošní olympijské kvalifikace zasáhnout (propozice vyžadují minimální věk 18 let), ale v týmu bude sbírat zkušenosti a v brzké době by se měl pokusit zasáhnout do kvalifikace některých z oficiálních šampionátu GT7. V budoucnu by pak měl usilovat o účast na eSportové olympiádě v roce 2025.

ZPĚT