Blog

Tomáš Enge SIM Racing se rozrůstá a proniká mezi elitu globálního simracingového závodění

  • Jan Haladej ve virtuální formuli 1, divize F1 Esports dnes zahrnuje zhruba 25 členů na pozicích jezdců, inženýrů i manažerů

  • Dvojnásobné zastoupení v prestižním komunitním turnaji SimGrid x VCO Grand Finals na platformě Assetto Corsa Competizione

  • Vytrvalostní šampionát VEC na platformě Rfactor2 zatím nejnovějším působištěm, týmová posádka vede průběžné pořadí třídy GT3

Ambiciózní tým Tomáš Enge SIM Racing sice vznikl teprve na začátku letošního roku, ale velmi rychle pronikl na špičku tuzemské simracingové scény a dále rozšiřuje své aktivity. Postupně se objevuje v nejprestižnějších virtuálních seriálech, jako jsou závody vozů F1, GT či endurance. Aktuálně má 54 členů, působí na 5 herních platformách a postupně buduje novou organizační strukturu.

Sestava kolem Tomáše Engeho se dále rozrůstá a dostává se do pozice, kdy si může vybírat nejlepší osobnosti z řad jezdců, manažerů i inženýrů. To vyžaduje nové metody řízení, postavené na rozčlenění týmu do několika divizí. Šéfem největší divize F1 Esports se stal Daniel Krejdl, osvědčený pořadatel esportových soutěží s výbornými organizačními a vyjednávacími schopnostmi. K dispozici mu jsou manažeři s bohatými zkušenostmi ze scény F1 Esports – Lars Buttermann, Alberto Barros a Liam Carag. Všichni spolu v minulosti úspěšně spolupracovali a dohromady tvoří skvěle sehrané manažerské trio. Po úspěchu Jana Haladeje v F1 eSport Challengers, který mu vynesl pozici vývojového jezdce oficiálního esportového týmu Aston Martin F1, se týmové aktivity zaměřily na účast v několika komunitních šampionátech na platformě F123 (např. PSGL či EOR F1). V seriálu EOR F1 dosáhl tým Tomáše Engeho na skvělé 3. místo v konečném pořadí, v PSGL se stal Drake Dempsey mistrem výkonnostní třídy F3. Sekce F1 Esports si klade za cíl dostat svého jezdce do oficiální esportové série F1.

Nečekaný úspěch českého jezdce Jana Haladeje v sérii F1 eSport Challengers otevřel týmu Tomáš Enge SIM Racing dveře mezi elitu virtuální formule 1.

Na podobném principu vznikla „gétéčková“ sekce, o jejíž chod se stará dvojice zkušených manažerů Vojtěch Dvořák a Aaron Fox. Ti odpovídají za angažování nových závodníků a vyhledávání vhodných šampionátů pro vozy GT. Vrcholem této sekce je účast v prestižním seriálu vozů GT na platformě Assetto Corsa Competizione. V tvrdé konkurenci nejlepších hráčů světa tým Tomáš Enge SIM Racing pravidelně bojuje o pódiová umístění. Vyhrál 2 kvalifikační turnaje a díky tomu má v současné době 2 posádky v prestižním komunitním vytrvalostním turnaji SimGrid x VCO Grand Finals. Nedávno ambiciózní stáj Tomáše Engeho vstoupila i do vytrvalostního seriálu VEC (Virtual Endurance Championship) na platformě Rfactor2. Zde dostávají příležitost především Vojtěch Polesný a Michal Sedláček, jejichž posádka vyhrála 2 ze 4 dosavadních závodů a usadila se v čele průběžného pořadí třídy GT3.

Na platformě iRacing, na níž trénuje i Max Verstappen, se odehrál nejvýznamnější česko-slovenský seriál Mercedes-Benz Virtual GP. I ten přinesl úspěch nové sestavě na simracingové scéně. Lukáš Přáda se stal vicemistrem a ke stříbrné příčce pomohl společně s Adamem Pilem i týmu Tomáš Enge SIM Racing. Ten se v reprezentativní sestavě zúčastnil také prestižní akce ADAC SimRacing Expo v německém Dortmundu, kde se sešel výkvět simracingového závodění. V konkurenci špičkových hráčů včetně členů esportových odnoží týmů F1 se posádka Lukáš Přáda a Lukas Lindqvist umístila na výborné 5. pozici.

Talentovaný Jan Hujíček sbírá vavříny v českých seriálech na platformě Dirt Rally 2.0 a připravuje se na vstup do světové série EA Sports WRC.

Přestože tým Tomáš Enge SIM Racing působí především na scéně okruhových závodů, je aktivní i na platformě Dirt Rally 2.0. Jeho jezdec Jan Hujíček se stal šampionem Hyundai ProEsport Challenge a ke stejnému výsledku směřuje také ve Škoda eRally Cupu 2023, kde před posledním podnikem vede průběžné pořadí. V nadcházející sezoně se bude soustředit především na novou hru EA Sports WRC. „Během několika měsíců naší existence jsme dosáhli na řadu vítězství a mnoho pódiových umístění napříč všemi závody, jichž jsme se zúčastnili. V současné době náš tým čítá už 54 členů, ale stále rosteme a hledáme nové talenty. Jsem hrdý na to, že jsme se v relativně krátkém čase dokázali dostat do nejvyšších pater světového simracingu, kde nás zavedená komunita začíná brát vážně,“ shrnuje premiérovou sezonu jednoho z nejlepších tuzemských simracingových týmů jeho majitel Tomáš Enge.

ZPĚT