Blog

Tomáš Enge SIM Racing vstupuje na scénu Assetto Corsa Competizione

Ambiciózní tým Tomáš Enge SIM Racing dále rozšiřuje své aktivity. Aktuálně vstupuje do prestižní esportové platformy Assetto Corsa Competizione, která je oficiální hrou GT World Challenge.

Již dnes startuje kvalifikační šampionát FRL Super Sprint to the Grand Finals, z něhož 3 nejúspěšnější týmy postoupí do vytrvalostního šampionátu SimGrid x VCO Grand Finals v nejvyšší třídě GT3. Ten je v simracingové komunitě uznáván pro svou kvalitu, neboť se ho účastní elitní esportové týmy. Formát závodů odráží vytrvalostního ducha a v zásadě kopíruje reálné závody GT World Challenge Europe Sprint Cupu. Sedmidílný seriál FRL Super Sprint to the Grand Finals se jede formou 2 hodinových závodů s povinnou výměnou jezdců i pneumatik a doplňováním paliva, což nepochybně přinese spoustu akce. Dramatičnost ještě navýší reverzní rošt pro druhý závod, kdy se nejlepší desítka v cíli prvního závodu otočí.

Tým se na start úvodního podniku postaví s vozem McLaren 720S GT3 Evo v týmovém zlato-černém zbarvení.

Do úvodního podniku na okruhu Spa-Francorchamps nastoupí tým Tomáš Enge SIM Racing s vozem McLaren 720S GT3 Evo se startovním číslem 121. Za jeho volantem se budou střídat Ital Mattia de Campo a Polák Mateusz Hladky. První trénink začíná v 19:30, od 20:30 se jede čtvrthodinová kvalifikace. První hodinový závod odstartuje ve 20:45 a druhý ve 22 hodin. Stejný časový harmonogram budou mít i následující podniky FRL Super Sprint to the Grand Finals. Všechny lze sledovat ve streamech na Formula Racing League TV. Jakou konkrétní podobu budou mít 3 vytrvalostní závody SimGrid x VCO Grand Finals v závěru roku, se upřesní později.

Simracingový tým Tomáše Engeho aktuálně vytváří strukturu „gétéčkové“ sekce na podobné bázi, jako tomu je u divize F1 Esports. Za tímto účelem angažoval 2 zkušené manažery Vojtěcha Dvořáka a Aarona Foxe, kteří se postarají o chod týmu v této oblasti. Budou odpovědni za angažování nových jezdců a vyhledávání vhodných šampionátů s vozy GT. Součástí týmu se stal i závodní inženýr Daryl Redford, jenž bude s jezdeckou dvojicí spolupracovat během všech závodů. Po formuli 1 je sekce GT další významnou entitou uvnitř našeho týmu, které se budeme velmi intenzivně věnovat. Gétéčkové závodění prožívá boom a my chceme být u toho. Proto personálně posilujeme a hledáme další talenty, abychom se i na této scéně etablovali jako úspěšný tým,“ říká Tomáš Enge.

 

Kalendář FRL Super Sprint to the Grand Finals

8.8. Spa-Fracorchamps (Belgie)
15.8. Imola (Itálie)
22.8. Bathurst (Austrálie)
29.8. Kyalami (Jihoafrická republika)
5.9. Silverstone (Velká Británie)
12.9. Valencia (Španělsko)
19.9. Nürburgring (Německo)

ZPĚT